• Olga Figaszewska

    Ślimaczy projekt

  • Olga Figaszewska

    Ślimaczy projekt

  • Olga Figaszewska

    Ślimaczy projekt

123

Olga Figaszewska

***

,,Ślimaczy” projekt dojrzewał w mojej głowie ok. 2 lat.

I choć docelowo myślałam o jednej sesji, doszłam do wniosku, że warto projekt rozszerzyć. Marzeniem było stworzenie serii zdjęć portretowych, połączonych mrocznym, „ślimaczym” motywem, które wyróżniałaby siła spojrzenia uczestniczących w projekcie modelek. Delikatności niektórym ujęciom nadało wykorzystanie przeróżnych przeszkadzajek stawianych przed obiektywem.

Chciałabym móc powiedzieć – „Projektowi towarzyszy pewna ideologia…”. Nie skłamię. Każdy może, a nawet powinien po swojemu interpretować przedstawione obrazy. Poprzez moje prace staram się odzwierciedlać swoją wrażliwość, emocje, swój fotograficzny punkt widzenia. Ten ślimaczy projekt był po prostu moim marzeniem.

***

 Absolwentka Filologii Rosyjskiej na UW. Przygodę z fotografią rozpoczęła w 2010, początkowo wykonując zdjęcia makro i krajobrazu. Samouk. Pasjonatka czarno-białej fotografii i retro klimatu na zdjęciach. Obecnie zajmuje się portretami, reportażem, zdjęciami kulinarnymi. W swojej twórczości ponad zabawę w photoshopie, ingerencją graficzną, stawia na możliwość uzyskania określonych efektów przy pomocy przeszkadzajek i zabawy światłem. Często na potrzeby sesji wykonuje cześć kostiumów i rekwizytów do sesji zdjęciowych.

Pozostałe w kategorii